درباره ما

خواست جمعی برای بهتر شدن

سایت پویش مردم هرمزگان یک استارتاپ اجتماعی است که مأموریت اصلی آن ترویج فرهنگ مطالبه‌گری از طریق ایجاد بستری برای هم‌افزایی خواست‌های مدنی است.این سایت پلتفرمی امن، مستقل و رایگان برای طرح درخواست‌ها، شکواییه‌ها و تقدیرهای جمعی از طریق جمع‌آوری امضا است.این سایت در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران و با اتکا به اصل ۲۴ قانون اساسی مبنی بر آزادی بیان، و همچنین قوانین حقوق شهروندی و قانون تجارت الکترونیک در کشور فعالیت می‌نماید.

در صورتی که می‌خواهید پویش جهت جمع‌آوری امضا راه‌اندازی کنید، جهت آشنایی با شرایط و روند آن این صفحه را بخوانید. برای اطلاعات بیشتر درباره قوانین و شرایط استفاده از کارزار این صفحه را مطالعه بفرمایید.

پویش مردم چه فایده‌ای دارد؟

این سایت به طور کلی اهداف و کارکردهای زیر را دنبال می‌کند:

۱. به عنوان یک ابزار کاربردی: جمع‌آوری امضا به عنوان یک راه حل برای درخواست‌های رسمی، همیشه وجود داشته و با روش‌های مختلفی اجرا می‌شده است.از امضای طومارهای پارچه‌ای گرفته تا امضای شکواییه‌های رسمی.با توجه به پتانسیل‌های وب و وسعت استفاده از اینترنت، و نیز تغییر سبک زندگی در همه زمینه‌ها، به ابزاری جایگزین و با بهره‌گیری از قدرت فراگیر وب و شبکه‌های اجتماعی نیاز داریم.

۲. به عنوان ترویج فرهنگ مطالبه‌گری: در بسیاری از پویش های بین‌المللی مخاطب اصلی بیانیه‌ها افکار عمومی و هدف اصلی از انتشار آنها ترویج فرهنگ مطالبه‌گری است.بنابراین می‌توان گفت فارغ از اینکه یک بیانیه نتیجه‌ای عملی در سازمان یا افراد مورد خطاب خود داشته باشد یا خیر، با توجه به افراد زیادی که بیانیه را مطالعه می‌کنند و آن را به اشتراک می‌گذارند، یک ابزار مدنی قدرتمند در راستای فرهنگسازی است.

۳. پیگیری برای اثربخشی: اثربخشی جمع‌آوری امضا به متغییرهای مختلفی وابسته است.از جمله تعداد امضاها، بازتاب در مطبوعات و رسانه‌های رسمی، میزان ترند شدن و به اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی، در نظر گرفته شدن تمام جوانب درخواست و میزان عملی بودن آن، و… از عوامل مهم در اثربخشی و به نتیجه رسیدن پویش های جمع‌آوری امضا است.باید توجه داشت که در مقیاس جهانی نیز تعداد کمی از پتیشن‌ها منجر به نتیجه می‌شوند.با این حال تیم این سایت همواره در حال رایزنی با خبرنگاران، نمایندگان مجلس، و افراد موثر در جامعه جهت افزایش امکان ثمردهی بیانیه‌هاست.

ارتباط با ما:

تماس‌های ضروری :

  • در ساعات اداری : ۰۷۶۳۲۲۳۴۲۶۹
  • در خارج از ساعات اداری : ۰۹۱۲۰۳۳۲۱۹۳ (امیر بردبار)
  • روابط عمومی : alohormozgan@ در تلگرام

آدرس دفتر مرکزی :

  • بندرعباس ، بین چهارراه فاطمیه و اتوتاج ، کوچه قوام ۳ ، ساختمان ابن سینا ، طبقه ۴ واحد ۴۰۹

تماس با ما